Menu
KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM akty założycielskie, umowy, statuty, regulaminy KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM
KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM
akty założycielskie, umowy, statuty, regulaminy
Zobacz więcejZadzwoń
SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE rozwody, podziały majątku wspólnego, Działy spadku ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA
SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE
rozwody, podziały majątku wspólnego, Działy spadku
Zobacz więcejZadzwoń
ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA za szkody łowieckie, gradobicia, wypadki przy pracy w rolnictwie WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI
ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA
za szkody łowieckie, gradobicia, wypadki przy pracy w rolnictwie
Zobacz więcejZadzwoń
WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI przez rolników, spółdzielnie, przetwórców, sprzedawców SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE
WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI
przez rolników, spółdzielnie, przetwórców, sprzedawców
Zobacz więcejZadzwoń
Blog

Prawo nieruchomości rolnych w Lublinie i okolicach

Prawo nieruchomości rolnych

Jedną z największych gałęzi gospodarki naszego kraju jest rolnictwo. Kancelaria Prawa Rolnego w Lublinie adw. Justyny Jarentowskiej jest  jedną z niewielu kancelarii adwokackich w województwie lubelskim, która kompleksowo obsługuje podmioty z branży rolniczej.

Naszych klientów reprezentujemy we wszystkich postępowaniach sądowych i administracyjnych o przed Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowym Ośrodkiem Wspierania Rolnictwa. Reprezentujemy rolników oraz przedsiębiorstwa w sprawach dotyczących odszkodowań w rolnictwie: odszkodowania za szkody łowieckie, odszkodowania za szkody w uprawach.

Z związku z zapewnieniem kompleksowej obsługi prawnej prowadzimy sprawy spadkowe obejmujące gospodarstwo rolne, sprawy o dział spadku z gospodarstwem rolnym, zniesienia współwłasnosci gruntów rolnych. 

Prawnik od spraw rolnych w naszej kancelarii adwokackiej w Lublinie posiada bogate doświadczenie w sprawach branży rolnej, takich jak: umowy dzierżawy, roszczenia z umów dzierżawy, umowy pożyczek z zabezpieczeniem na ruchomościach, umowy kontraktacji w rolnictwie, umowy sprzedaży płodów rolnych, windykacja należności z tytułu sprzedaży płodów rolnych i wiele innych.

Kancelaria specjalizująca się w sprawach cywilnych i gospodarczych w Lublinie wielokrotnie prowadziła sprawy z zakresu prawa restrukturyzacji gospodarstw rolnych, prawa upadłościowego. 

Ponadto zajmujemy się porządkowaniem i regulowaniem statusu prawnego nieruchomości w toku właściwych postępowań (o rozgraniczenie, o stwierdzenie nabycia spadku, o podział spadku, o nabycie własności przez uwłaszczenie lub zasiedzenie, o zniesienie współwłasności).