Menu
KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM akty założycielskie, umowy, statuty, regulaminy KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM
KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM
akty założycielskie, umowy, statuty, regulaminy
Zobacz więcejZadzwoń
SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE rozwody, podziały majątku wspólnego, Działy spadku ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA
SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE
rozwody, podziały majątku wspólnego, Działy spadku
Zobacz więcejZadzwoń
ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA za szkody łowieckie, gradobicia, wypadki przy pracy w rolnictwie WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI
ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA
za szkody łowieckie, gradobicia, wypadki przy pracy w rolnictwie
Zobacz więcejZadzwoń
WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI przez rolników, spółdzielnie, przetwórców, sprzedawców SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE
WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI
przez rolników, spółdzielnie, przetwórców, sprzedawców
Zobacz więcejZadzwoń

Rozwód za porozumieniem stron

CZY MOŻNA ROZWIĄZAĆ MAŁŻEŃSTWO ZA POROZUMIENIEM STRON?

Rozwód za porozumieniem stron (bez orzekania o winie) jest najlepszym, najszybszym i najtańszym sposobem rozwiązania związku małżeńskiego.

Dlaczego się rozwodzimy? Najczęściej przez: zdradę, niezgodność charakterów, alkoholizm małżonka lub problemy finansowe w związku. Jednak, pomimo największych trudności w małżeństwie, jesteśmy zdania, że dla dobra swojego czy dzieci, możliwe jest osiągnięcie porozumienia i wypracowanie zasad, na jakich dojdzie rdo rozwodu. 

Bez względu na przyczynę, rozwód jest zwykle bardzo trudnym i psychicznie obciążającym doświadczeniem. Przejście przez to nie jest wcale łatwe i dlatego warto skorzystać z asysty doświadczonego prawnika.

Polubowne rozwiązanie małżeństwa niesie ze sobą nie tylko korzyści materialne ale i emocjonalne. Zalet rozwodu za porozumieniem stron jest wiele, ale najistotniejszą jest czas. Sprawy rozwodowe, gdzie strony sa w stanie zgodnie wypracować warunki rozstania rozstrzyganę są znacznie szybciej. Niejednokrotnie kończą się na jednej rozprawie.

Aby oszczędzić czasu i pieniędzy przy rozwodzie, warto poradzić się doświadczonego adwokata, który podpowie jak przygotować się do rozwodu, jakie dokumenty zgromadzić ale przede wszystkim w jaki sposób rozmawiac z drugą stroną, aby emocje nie zdominowały i nie przeszkodziły w polubownym rozwiązaniu małżeństwa.

Porada doświadczonego  i dobrego adwokata rozwodowego pozwoli Państwu zwrócić uwagę na wszystkie istotne elementy sprawy. Koszt takiej porady wynosi okolo 300 zł. Wówczas będzie Państwo mogli zdecydować, czy chcecie Państwo przeprowadzić rozwód z adwokatem, czy samodzielnie. Wysokość wynagrodzenia adwokata jest zależna od tego, czy rozwód jest za porozumieniem stron czy strony zdecydują się orzekać o winie. 

Czy potrzebny jest adwokat do rozwodu za porozumieniem stron?

Choć rozwód za porozumieniem stron jest szybszy i prostrzy niż rozwód sporny, z orzekaniem o winie, to wiele  kwestii wymaga uzgodnienia i opisania w pozwie. Im lepiej napisany pozew, tym jest większa szansa, że rozwód zakończy się na jednej rozprawie. Pozew wymaga zachowania wymogów prawnych pisma procesowego, załączenia odpowiednich dokumentów, opłacenia.  Zachęcam do  prowadzenia sprawy z adwokatem doświadczonym w sprawach rozwodowych, co pozwoli na uzyskanie rozwodu bez nadmiernego przejmowania się formalnościami z nim związanymi. 

Purple and White Modern Divorce Mediation Facebook Cover

Zalety rozwodu za porozumieniem stron

  • TANIEJ - mniejsze koszty - oplata sądowa to 300 zł, koszty adwokata są niższe
  • SZYBCIEJ - krótszy czas oczekiwania na rozprawę, szybszy przebieg procesu
  • MNIEJ STRESU - uniknięcie nieprzyjemności związanych ze wzajemnymi oskarżeniami, żalem
  • DZIECI MNIEJ CIERPIĄ -  brak angażowania dzieci w sprawę rozwodowego, brak antagonizowania rodziców

 

Rozwód za porozoumieniem stron, gdy nie ma dzieci (do 18 roku życia)

Gdy strony nie mają dzieci lub ich wspólne dzieci osiągneły już pełnoletniość, sprawa o rozwód będzie szybsza i prostsza. Sąd nie musi bowiem rozstrzygać kwestii alimentów na dzieci, opieki, kontaktów. 

Sąd po otrzymaniu pozwu, nadaniu sprawie sygnatury, kieruje do strony przeciwnej odpis pozwu wyznaczjąc jej termin na złożenie odpowiedzi na pozew. Następenie wyznacza termin rozptrawy, na którym przesłuchuje strony i zazwyczaj wydaje wyrok. 

Rozwód za porozumieniem stron, gdy są małoletnie dzieci

Jeśli małżonkowie mają małoletnie dzieci ( do 18 roku życia) sąd zobowiązany jest do uregulowania spraw takich jak: alimenty, miejsce pobytu dzieci, pieczę nad dziećmi, kontakty. Wówczas, dobrze jest  - przy pomocy doświadczonego adwokata rozwodowego w Lublinie - przygotować porozumienie rodzicielskie, które usprawni proces rozwodowy i pozwoli na "łagodne" przejście przez rozwód, całej rodzinie. 

Jeśli małżonkowie nie znajdą porozumienia w kwestii władzy rodzicielskiej, miejsca zamieszkania dziecka i opieki nad małoletnim dzieckiem, prawdopodobnie będzie trzeba zasięgnąć opinii biegłych, czyli Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów.

Powrót do nazwiska po rozwodzie

Każdy, kto po ślubie zmienił swoje nazwisko, następnie się rozwiódł i chce wrócić do nazwiska, które nosił przed ślubem, może w nieprzekraczalnym terminie 3 miesięcy od uprawomocnienia się orzeczenia sądu o rozwodzie, złożyć takie oświadczenie w Urzędzie Stanu Cywilnego. 

Jak zacząć procedurę rozwodową?

Najlepiej rozpocząć od znalezienia adwokata rozwodowego, który oceni sytuację i przygotuje na możliwe utrudnienia. Pomoże również przygotować pozew rozwodowy, dokonać opłaty sądowej i wnieść pozew do sądu. Kolejnym krokiem powinno być skontaktowanie się z małżonkiem w sprawie ustalenia warunków rozwiązania małżeństwa i wyptracowanie porozumienia. 

Adwokat od rozwodów - Lublin

Sprawy rozwodowe Lublin  - nasza kancelaria dołoży wszelkich starań, aby ułatwić Ci okres okołorozwodowy. Podczas konsultacji omówimy sytuację, w której znajduje się Twoja rodzina oraz jakie mogą być jej skutki. Gdy wspólnie ustalimy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie nasz adwokat przejmie inicjatywę, aby szybko i skutecznie wdrożyć je w życie.

Gwarantujemy rzetelność, terminowość oraz zachowanie tajemnicy zawodowej. Zapraszamy do kontaktu.

 

 Blue Dark Yellow Professional Digital Marketing Service Instagram Post