Menu
KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM akty założycielskie, umowy, statuty, regulaminy KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM
KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM
akty założycielskie, umowy, statuty, regulaminy
Zobacz więcejZadzwoń
SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE rozwody, podziały majątku wspólnego, Działy spadku ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA
SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE
rozwody, podziały majątku wspólnego, Działy spadku
Zobacz więcejZadzwoń
ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA za szkody łowieckie, gradobicia, wypadki przy pracy w rolnictwie WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI
ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA
za szkody łowieckie, gradobicia, wypadki przy pracy w rolnictwie
Zobacz więcejZadzwoń
WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI przez rolników, spółdzielnie, przetwórców, sprzedawców SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE
WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI
przez rolników, spółdzielnie, przetwórców, sprzedawców
Zobacz więcejZadzwoń
Blog

Umowa dzierżawy - WZÓR do pobrania

Umowa dzierżawy gruntów rolnych - wzór za darmo do pobrania

Dlaczego warto umowy dzierżawy gruntów rolnych zawierać na piśmie?

Umowa dzierżawy gruntów rolnych powinna być zawarta na piśmie z kilku istotnych powodów:

Jasność i Precyzja: Pisemna umowa pozwala na jasne i precyzyjne określenie warunków dzierżawy, takich jak powierzchnia dzierżawionego terenu, wysokość opłat, okres dzierżawy i inne kluczowe elementy. To eliminuje potencjalne nieporozumienia wynikające z różnych interpretacji ustnych ustaleń.

Dowód Transakcji: Pisemna umowa stanowi trwały dowód transakcji między stronami. W przypadku ewentualnych sporów czy potrzeby odwołania się do warunków umowy, dokument na piśmie jest niezbędny.

Ochrona Prawna: Pisemna forma umowy dostarcza ochrony prawnej dla obu stron. W przypadku jakichkolwiek problemów prawnych lub sporów, umowa na piśmie stanowi solidną podstawę do rozstrzygnięcia kwestii prawnych.

Przejrzystość: Pisemna umowa zwiększa przejrzystość relacji między stronami. Wszystkie warunki są przedstawione w jednym dokumencie, co ułatwia zrozumienie i przestrzeganie zapisów umowy.

Zgodność z Prawem: Niektóre ustaleniaumowne, choć bardzo często wykorzystywane, mogą być niezgodne z prawem. Do takich przykładów należy np. zapis o ponieraniu dopłat przez wydzierżawiającego. 

Możliwość Rozbudowy: W pisemnej umowie łatwiej jest uwzględnić wszystkie szczegóły, takie jak ewentualne rozszerzenie dzierżawy, oddanie w poddzierżawę, nakłady itp. 


Zawierając umowę na piśmie, obie strony zyskują większe bezpieczeństwo i klarowność w transakcji, co przekłada się na lepszą współpracę i unikanie potencjalnych problemów w przyszłości.

Każda sytuacja jest inna dlatego warto umowę dzierżawy gruntów rolnych "uszyć na miarę" i dostosować ją do szczegółowej sytuacji stron. Niekiedy wystarczające jest zawarcie ogólnej umowy dzierżawy, która nie zawiera rozbudowanych zapisów. 

Udostępniam Ci darmowy wzór umowy dzierżawy do pobrania. 

Jeśli potrzebujesz analizy stanu prawnego dotyczącego Twoich nieruchomości chętnie dokonam takiej analizy a następnie sporządze dopasowaną do twoich potrzeb umowę dzierżawy. 

 

 

WZÓR UMOWY DZIERŻAWY GRUNTÓW ROLNYCH - POBIERZ ZA DARMO

 

 

UMOWA DZIERŻAWY GRUNTÓW ROLNYCH_WZÓR

 

 

Warto pamiętać, że udosjest to wyłacznie wzór, który nie chroni twoich praw w sposób komplesowy. 

Zawierając umowę na podstawie udostępnionego wzoru ponosisz tyzyko, że nie wszystkie zapisy zostały dopasowane do twoich potrzeb czy sytuacji faktycznej czy prawnej. 

***

Każdy problem prawny powinien być rozpatrywany indywidualnie. Powyższe informacje są jedynie ogólnymi zasadami i zawierają jedynie streszczenie ogólnego zagadnienia.
 
W celu uzyskania indywidualnej i kompleksowej porady prawnej z zakresu prawa rolnego należy skontaktować się z adwokatem Justyną Jarentowską - adwokat@jarentowska.pl lub kontakt@jarentowska.pl. Możliwy jest także kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 785 044 447 lub kontakt przez Formularz kontaktowy.
 
Mam nadzieje, że powyższe informacje okazały się pomocne. Jeśli dalej masz jakieś wątpliwości dotyczące prawa rolnego zadaj pytanie w komentarzu poniżej. Postaram się Ci pomóc.
 
Źródła: Ustawa Kodeks cywilny, zdjęcie: pixabay.com;
 

Hasła: dzierżawa gruntów rolnyc, umowa dzierżawy wzór do pobrania,