Menu
KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM akty założycielskie, umowy, statuty, regulaminy KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM
KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PRAWNA FIRM
akty założycielskie, umowy, statuty, regulaminy
Zobacz więcejZadzwoń
SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE rozwody, podziały majątku wspólnego, Działy spadku ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA
SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE
rozwody, podziały majątku wspólnego, Działy spadku
Zobacz więcejZadzwoń
ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA za szkody łowieckie, gradobicia, wypadki przy pracy w rolnictwie WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI
ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA
za szkody łowieckie, gradobicia, wypadki przy pracy w rolnictwie
Zobacz więcejZadzwoń
WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI przez rolników, spółdzielnie, przetwórców, sprzedawców SPRAWY RODZINNE I SPADKOWE
WINDYKACJA I DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI
przez rolników, spółdzielnie, przetwórców, sprzedawców
Zobacz więcejZadzwoń

Upadłość konsumencka Lublin

Przepisy upadłościowe pozwalają rozpocząć od nowa praktycznie każdej zadłużonej osobie, która nie radzi już sobie ze spłatą swoich zobowiązań.

Ogłoszenie upadłości kończy natychmiast działania uporczywej windykacji, groźby licznych spraw sądowych i prowadzone egzekucje komornicze. Jest prawem każdej osoby, która wpadła w problemy finansowe do umorzenia swoich zobowiązań.

Jeśli masz długi? Nękają Cię telefony od wierzycieli? Czujesz, że sam nie dasz rady? Nie jesteś sam. Odzyskaj spokój i poczuj się bezpiecznie. Przeprowadzimy Cię za rękę przez cały proces upadłości konsumenckiej.

Posiadamy wiloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw o upadłość konsumencką w Lublinie i okolicach. Mamy na koncie wiele wygranych spraw i zadowolonych klientów. Prowadziliśmy sprawy upadłościowe klientów mieszkających w Polsce i za granicą, Klientów z przeróżnymi problemami finansowymi i zyciowymi. Tobie też pomożemy. 

Upadłość konsumenckka Lublin - szybko i skutecznie

Upadłość konsumencka jest obecnie najskuteczniejszym sposobem i najczęściej wybieraną metodą pozbycia się wszystkich zobowiązań.

Upadłość konsumencka umożliwia umorzenie długów takich jak: kredyty bankowe, chwilówki, pożyczki poza bankowe, długi prywatne, a nawet zaległości w ZUS i Urzędzie Skarbowym.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, które ma na celu pomoc dłużnikowi w pozbyciu się długów i ciążących na nim zobowiązań finansowych. Może on dotyczyć osób, które wpadły w tak zwaną spiralę długów. Najczęściej jest ona spowodowana zaciągnięciem kredytów niemożliwych do spłaty i decydowaniem się na kolejne pożyczki – w celu spłacenia tych pierwotnych.

Powód popadnięcia w kłopoty finansowe nie ma znaczenia dla sądu. W związku z tym jego decyzje nie są uzależnione od tego, czy upadłość konsumenta jest wynikiem obiektywnie trudnej sytuacji, czy nierozsądnego działania.

W trakcie postępowania w sądzie upadłościowym niektóre zaległości mogą zostać umorzone, a inne zostaną zaś pokryte z części majątku upadłego. Warunkiem jest to, czy ten majątek zostanie wykazany przez zainteresowanego. Sąd w każdym przypadku dokładnie analizuje sprawę. Wnioskujący o upadłość konsumencka Lublin musi  udowodnić, że nie jest w stanie w inny sposób uporać się ze swoimi długami.

Jak przebiega upadłość konsumencka?

Po złożeniu dokumentów w sądzie upadłościowym w Lublinie (Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku) i wniesieniu opłaty w wysokości 30 zł rozpoczyna się tzw. postępowanie upadłościowe (upadłość konsumencka). 

Po wydaniu przez Sąd prawomocnego postanowienia o upadłości konsumenckiej, syndyk likwiduje majątek osoby ogłaszającej upadłość konsumencką. Następnie syndyk sprawdza listę wierzycieli oraz sprzedaje majątek dłużnika. Po przeprowadzonej analizie syndyk podejmuje decyzję o dalszych działaniach.

W czasieupadłości mogą odbywać się rozprawy przed Sądem. 


Cały proces może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy.

Co daje upadłość konsumencka?

Podstawową korzyścią ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest umorzenie części lub całości długu. Gdy nie ma możliwości unieważnienia wszystkich należności, sąd zazwyczaj określa warunki pozbycia się pozostałych długów, tworząc plan spłaty wierzycieli. Dzięki temu upadły może odzyskać stabilność finansową, a także zyskać czas, który jest potrzeby do zgromadzenia środków na spłatę zadłużenia. Jeśli rozważasz skorzystanie z ogłoszenia upadłości jako osoba fizyczna (upadłość konsumencka Lublin). Jest to radykalna decyzja i nie powinniśmy jej podejmować pochopnie. Pomimo, iż przepisy zostały złagodzone, nie oznacza to, że wnioskowanie do sądu upadłościowego jest zawsze skutecznym wyborem. Warto traktować to jako ostateczność.

Bardzo ważne jest również to, aby przed ogłoszeniem niewypłacalności skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Najlepszą opcją jest zwrócenie się do kancelarii zajmującej się pomocą w zakresie upadłości konsumenckiej. Prawnicy (adwokat od upadłości Lublin) doradzą Ci, jakie kroki możesz podjąć i jakie możliwości formalne masz do dyspozycji. Warto się z nami skonsultować, ponieważ działanie na własną rękę nie zawsze przyniesie pozytywny skutek.

Kontakt adwokat@jarentowska.pl